Taupība un ekonomija

Ne visi vēlas plānot savu budžetu. Kāpēc?

Iespējams, kāds to mēģinājis darīt, taču tas nav izdevies. Daudzi cilvēki zaudē motivāciju, jo neredz ātru un reālu finansiālu ieguvumu. Lūk, 3 iemesli,  kāpēc dažiem tēriņu plānošana neizdodas jau pašā sākumā:

#1. Negatīva attieksme.

Pozitīva attieksme ir visu panākumu atslēga, turpretī negatīva – garants neveiksmei. Ja Jūs jau tagad uztraucaties, ka nevarēsiet iekļauties ieplānotajā budžetā un domājat, ka tas ietekmēs Jūsu dzīves kvalitāti, Jūs jau tagad nolemjat sevi neveiksmei. Savukārt pozitīvi domājoši cilvēki budžetu plānošanu uzskata kā palīglīdzekli mērķu un sapņu piepildīšanai. Jūs apzinaties, ka labāk padzīvot kādu laiku taupīgāk un iekrāt naudu kam vērtīgam un sen iecerētam, nevis tērēt, kā pagadās.

#2. Motivācijas trūkums.

Kāpēc Jūs vēlaties plānot savu budžetu? Dzīvesbiedra dēļ? Lai nomaksātu parādus? Lai gan ne slikti iemesli, tomēr tie radušies ārēja spiediena dēļ, tāpēc var būt pagrūti tos ievērot ilgtermiņā. Visspēcīgākā ir Jūsu paša motivācija; iemesls, kurš liek Jums noticēt, ka dzīvošana taupīgāk ir tā vērta, lai sasniegtu kādu konkrētu mērķi. Ja nevarat atrast motivāciju vai esat to pazaudējis, izlasiet mūsu piedāvātos (drīzumā) iemeslus, kāpēc vērts plānot savu budžetu!

#3. Nereālas gaidas.

Kas ir tas, ko Jūs sagaidāt no budžeta plāna izveidošanas un tā realizēšanas? Vai, Jūsuprāt, iekrājumi būs lielāki, nekā cerēts? Varbūt domājat, ka budžeta plāns mainīs Jūsu tērēšanas paradumus pāris mēnešu laikā? Naudas tēriņu plānošanai jāpieiet racionāli, šeit brīnumi nenotiek. Tas ir vairāk kā izturības treniņš – izdodas tiem, kuri pilnībā spēj iekļauties plānā. Cik lielā mērā Jūs esat spējīgs ietaupīt, tik daudz ir mēramas Jūsu spējas veiksmīgi realizēt savu budžeta plānu un pašam to sajust uz savas ādas.

Tātad, ja jau pašā sākumā Jums ir negatīva attieksme un nereālas cerības, kā arī nav iekšējas motivācijas, visticamāk, esat nolemts neveiksmei. Tomēr, lai tā nenotiktu, padomājiet, vai šīs 3 īpašības skar arī Jūs, un, ja skar, tad tieciet no tām vaļā!

Advertisements
This entry was posted in Blogs and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s