Auto līzings un tā popularitāte

Auto līzings ir ieguvis plašu popularitāti patērētāju vidū, jo tā Auto līzingspiedāvā viņiem braukt ar automašīnu, ko viņi vēlas – bieži vien ar labāku automašīnu, nekā viņi var atļauties nopirkt. Zemi ikmēneša maksājumi par braukšanu ar jaunākiem auto modeļiem liekas ļoti pievilcīgi daudziem cilvēkiem. Tomēr līzings, iespējams, neatbilst ikviena vajadzībām un dzīvesveidam. Patērētājiem, kam interesē jauna auto līzings, ir ieteicams izprast dažādos līzinga aspektus. Neiegūstot pietiekami daudz informācijas, patērētājiem varētu galu galā nākties maksāt daudz vairāk.

Līzings ir maksājumu veikšana par automobiļa lietošanu noteiktā laika periodā. Maksājamā summa, ko persona veic līzinga ietvaros izmantojot auto, ir atkarīga no līzinga uzņēmuma aplēsēm par transportlīdzekļa nolietojumu. Nolietojums tiek aprēķināts, atņemot automašīnas vērtību līzinga perioda beigās no tās sākotnējās vērtības. Ir daži automašīnu modeļi, kuru vērtība samazinās ātrāk nekā citiem, un parasti, jo zemāks ir kāda modeļa nolietojums, jo lētākas ir šāda modeļa līzinga izmaksas. Vairāki līzinga uzņēmumi piedāvā labākus apmaksas nosacījumus klientiem, kas iegādājas līzingā modeļus, kas tik ātri nezaudē vērtību.

Lielākajai daļai luksusa automašīnu ir zema nolietojuma vērtība un labāks tālāk pārdošanas tirgus. Eiropas un Japānas automašīnām ir zemāks nolietojuma ātrums, salīdzinot ar amerikāņu automašīnām.

Ir ieteicams izvēlēties īsāku līzinga periodu, lai optimizētu transportlīdzekļa garantiju. Ja līzinga periods ir garš, līzingā iegādātā auto vērtība samazināsies līdz brīdim, kad beigsies līzinga termiņš.

Pēc tam, kad tiek parakstīts līzinga līgums, tas ir spēkā starp līzinga kompāniju un patērētāju. Auto dīleris ir iesaistīts tikai tad, ja rodas problēma ar transportlīdzekli. Pēc līzinga līguma parakstīšanas, patērētāja pienākums ir veikt regulārus ikmēneša līzinga maksājumus, apdrošināšanu, transportlīdzekļa nodokļus un licences maksu, kā arī rūpēties par transportlīdzekli. Līzinga nosacījumi paredz, ka patērētājs piekrīt izmantot auto noteiktu mēnešu skaitu, parasti starp 24 un 48 mēnešiem. Līzinga termiņa beigās, patērētājam ir jāatdod auto līzinga kompānijai un jāmaksā par tā bojājumiem vai papildus nobraukumu, kas pārsniedz noteiktās robežas.

Advertisements
This entry was posted in Blogs and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s