Auto līzings vai pirkt uzreiz

Gada beigas jau ir diezgan tuvu, šis ir labākais laiks, lai iegūtu jaunu automašīnu, jo visi autoražotāji piedāvā dažādas akcijas, lai palielinātu pārdošanas apjomus un atbrīvotu vietu jauniem modeļiem. Mēs varam redzēt daudz un dažādas reklāmas par auto līzinga piedāvājumiem visos mediju kanālos: TV, radio un internetā, un piedāvātie līzinga ikmēneša maksājumi ir ļoti pievilcīgi. Tad mēs jautājam: ja cena ir tik laba, vai mums vajadzētu iegādāties līzingā mūsu nākamo auto? Bet daudzi apgalvo, ka auto līzings ir sliktākais finanšu lēmums, ko mēs varētu kādreiz pieņemt. Salīdzināsim auto līzingu un auto iegādi uzreiz, lai Jūs paši varētu nolemt, vai automašīnu ņemt līzingā vai iegādāties uzreiz.

Līzings vai pirkt uzreiz?

Auto līzings un iegāde ir divi līdzīgi, bet dažādi “finanšu produkti”, kas ir paredzēti dažādām mērķa grupām; tas ir nepatiesi, ja kāds saka, ka auto līzings ir sliktākais lēmums, nezinot auto pircēja situāciju. Salīdzināsim auto līzingu un iegādi uzreiz.

Kāda ir atšķirība starp līzingu un iegādi uzreiz? *

Līzings: Līzinga termiņa laikā Jūs maksājat par auto nolietojumu un finanšu maksām. Faktiskās nolietojuma izmaksas ir auto noteiktā cena mīnus atlikusī auto vērtība auto līzinga perioda beigās. Finanšu maksa ir procenti, ko Jūs maksājat līzinga kompānijai par auto nolietojuma vērtību līzinga termiņa laikā. Nodokļi par auto tiek aprēķināti no Jūsu ikmēneša maksājumiem.

Iegāde uzreiz: Jūs maksājat par pamata summu mīnus veikto pirmo iemaksu plus procentiem par naudu, ko Jūs esat aizņēmies (par 36 līdz 60 mēnešiem, kopumā). Procentu likme mainās atkarībā no Jūsu kredītvēstures un maksājuma termiņa ilguma. Nodoklis tiek aprēķināts par auto iepirkuma cenu, kas nozīmē, ka tas tiks iekļauts kredītā.

Advertisements
This entry was posted in Blogs and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s