Pirkt vai nomāt ilgtermiņā?

Tas ir tikai normāli, ka cilvēki vēlas ietaupīt naudu, un, iegādājoties jaunu automašīnu, viens no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem ir, vai vajadzētu iegādāties jaunu automašīnu vai to iznomāt. Ir dažādi eksperti, kuri saka, ka viens variants, vai otrs “vienmēr” ir pareizā atbilde, bet problēma ir tā, ka “pareizās atbildes” var būt abas.

Reālā atbilde ir, ka tas ir atkarīgs no Jums un tā, ko Jūs vēlaties paveikt, kā arī no Jūsu auto paradumiem. Automašīnu paradumi ir tas, cik bieži Jūs vēlaties iegādāties jaunu auto. Vai Jūs vēlaties iegūt jaunu automašīnu ik pēc pāris gadiem, vai arī tikai tad, kad iepriekšējam auto jau krīt nost riepas? Ja Jums vienmēr ir nepieciešama jaunākā modeļa automašīna, un vienalga, ka tā nekad netiek nomaksāta, tad noma, iespējams, ir labāks risinājums Jums.

Ar nomu, Jūs nekad neiegūsiet kapitālu savā auto. Tas ir, tāpat kā veikt pastāvīgus auto maksājumus. Jā, nomas beigās Jūs varat iegādāties auto, bet tajā brīdī Jūs droši vien varētu saņemt labāku piedāvājumu par labāku lietoto automašīnu, tādēļ šo iespēju izmanto ļoti maz cilvēku. Nomājot auto, Jūs joprojām maksājat par apdrošināšanu, riepām, eļļas maiņu un citām lietām, par ko Jums būtu jāmaksā, ja Jums piederētu auto.

No otras puses, ja Jūs izmantojat automašīnu biznesa vajadzībām, noma sniegs Jums lielāku nodokļu izdevumu norakstīšanas iespēju nekā iegāde, vispārīgi runājot. Arī ar nomu, Jūsu ikmēneša maksājums parasti būs mazāks, atkarībā protams no auto modeļa, ko Jūs izvēlaties.

Salīdzinot auto finansējuma likmes, auto nomas likmes, ir svarīgi atzīmēt, ka ikmēneša procentu maksājumi nomai vienmēr ir lielāki nekā kredītiem, bet ne pietiekami, lai kompensētu zemāku pamatsummas atmaksu. Domājiet par pēdējā mēneša maksājumu kur, par kredītu, procenti pēdējā mēnesī ir niecīgi, bet par nomu patērētājs maksā procentus, kas var sasniegt gandrīz pusi no maksājuma.

Advertisements
This entry was posted in Blogs and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s