Kāpēc skaidra nauda?

Pastāv vairākas priekšrocības, kādēļ izmantot skaidru naudu bankas kartes vietā, ar ļoti nelieliem trūkumiem. Priekšrocības ir tas, ka Jūs tērēsiet tikai tik, cik naudas Jums būs līdzi. Tas palīdzēs Jums izvairīties no pārmērīgu pirkumu veikšanas. Turklāt Jūs attīstīsiet lielāku disciplīnu attiecībā uz lēmumu pieņemšanu par pirkumiem. Kad Jūs zināt, ka Jūsu makā ir vairs tikai piecdesmit eiro un Jums ir jāiegādājas trīs pusdienas, divas vakariņas, un jāielej degviela automašīnā, Jūs sāksiet kritizēt savus pirkumus. Tas palīdzēs Jums izvairīties no vieglprātīgiem tēriņiem.

Negatīvie skaidras naudas izmantošanas aspekti ir nespēja nopelnīt procentus, iespēja pazaudēt naudu un iespēja, ka tā tiks nozagta. Lai gan Jums var nebūt iespējas nopelnīt procentus, patiesība ir tāda, ka lielākā daļa norēķinu kontu mūsdienās nepelna procentus tik un tā. Zaudējumu risks un zādzības iespēja ir pašsaprotami, bet to var gandrīz novērst, izmantojot to pašu stratēģiju. Ja tās ir reālas bailes, atrodiet vietu, kur Jūs varat droši glabāt savu naudu Jūsu mājās. Ja Jūs noliksiet visu savu naudu tur, Jums būs iespēja pazaudēt tikai to naudu, kas Jums būs līdzi katru dienu. Tāpat, ja Jūs tiekat aplaupīti, viss, ko viņi saņems, ir nauda, kas Jums ir līdzi, pieņemot, ka viņi neielaužas Jūsu mājās. Kā papildus priekšrocība, ņemot līdzi tikai to summu, ko Jūs varat tērēt noteiktā dienā, Jūs disciplinēsiet sevi; jo Jūs varēsiet iztērēt tikai to summu, kas Jums būs līdzi. Tas ir tāpat kā izsniegt sev pabalstu. Vai var būt labāks veids, kā ievērot savu budžetu?

Izmēģiniet to. Izņemiet savu naudu no bankas konta un izaiciniet sevi iztikt ar to līdz nākamajai algas dienai. Padariet izaicinājumu vēl interesantāku! Mēģiniet atstāt divdesmit piecus procentus no šīs summas savā kontā mēneša beigās! Lai to izdarītu, Jums būs nepieciešams rūpīgi padomāt par saviem pirkumiem un izmantot naudas taupīšanas padomus.

Advertisements
This entry was posted in Blogs and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s